ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şanlıurfa’da Coşkuyla Kutlandı

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today30 Ekim 2021 61

Background
share close

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Şanlıurfa’da coşku ile kutlandı. Tebriklerin kabulünün ardından düzenlenen programda Urfa Ahengi Müzik Grubu ‘Ölürüm Türkiye’m’ türküsünü seslendirdi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. Yılı Şanlıurfa’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün valilikte tebrikleri kabul etti.
Tebriklerin ardından protokol üyeleri Cumhuriyet Caddesinde düzenlenen törene katıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle katılımın kısıtlı tutulduğu törene; Vali Abdullah Erin ve eşi Gülhan Erin, Şanlıurfa Milletvekilleri Zemzem Gülender Açanal, Halil Özcan ve Mehmet Ali Cevheri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, protokol üyeleri ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Halk oyunları gösterisinin sunulduğu programda sahne alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik grubu, kurtuluş müzik dinletisi ve ‘Ölürüm Türkiye’m türküsünü seslendirdi. Program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu sesli mesajının verilmesiyle son buldu.
BAŞKAN BEYAZGÜL:” BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ” 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yılını kutlayarak kutlamaların Şanlıurfa’da da coşkulu bir şekilde geçtiğini aktardı.
Başkan Beyazgül:” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu vatan topraklarında binlerce yıldan bu yana varız. Geçmişten bugüne birçok sıkıntılarla karşılaştık. Zaferler elde ettik. Sayısız kahramanlarımız sayesinde bu günlere geldik. Bugün her zamankinden daha güçlüyüz. Türkiye artık dünyada etkilenen bir ülke değil etkileyen bir ülke konumunda bulunuyor. Türkiye gerek askeri olarak gerekse siyasi olarak daha güçlü konumda bulunuyor. Bu millet güçlü bir millet bu milletin bilgi ve birikimi çok yüksektir. Bu topraklarda yükselmeye mazlum milletlere elimizi uzatmaya, kendi içimizde de birlik ve beraberlik içerisinde yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Eklenme Tarihi: 29.10.2021 22:12

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today30 Ekim 2021

  • 12
close

Genel Mezopotamya Living Lab

Şanlıurfalılar Cumhuriyet İçin Pedal Çevirdi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği ‘’Rotamız Cumhuriyet’’ Bisiklet turunda Şanlıurfalı gençler Cumhuriyet için pedal çevirdi. Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılı nedeniyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *