ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Başkan Beyazgül Dijital Gösterim Merkezinin Açılışına Katıldı

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today22 Ekim 2021 4

Background
share close

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, kamuoyunu bilgilendirme, farkındalık yaratma, milli birlik ve beraberliği diri tutmak amacıyla teknolojinin tüm imkânlarından faydalanarak hazırlanan video ve belgesel çalışmalarını, Şanlıurfa’da
açılan Dijital Gösterim Merkezinde vatandaşlarla paylaştı.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önündeki alana kurulan Dijital Gösterim Merkezi’nin açılış törenine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, Haliliye Kaymakamı Metin Esen, İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Erdoğan Güvel, kurum amirleri ile gazeteciler katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Tüm dünyanın dijitalleşmeye başladığı bir dönemde, dijital gösterim merkezinin açılışını yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de “Memleketimiz ve gençlerimiz için hayırlı olsun.” dedi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 2020 yılında başlattığı hizmetin devamı olan bu çalışmanın amacının, devlet millet kaynaşmasını güçlendirmek olduğunu belirterek Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı burayı ziyaret etmeye davet ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Üç boyutlu hologram teknolojisinin kullanıldığı bu merkezde, dijital gerçeklik (VR) videolarının yanı sıra video haritalama (mapping) teknolojisi kullanılarak hazırlanan dijital sergiler kamuoyunun dikkatine sunuluyor. Bir yıl boyunca açık kalacak olan merkez, 13.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Eklenme Tarihi: 22.10.2021 17:08

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *