ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Başkan Beyazgül Karda Mahsur Kalan Ailenin İmdadına Yetişti

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today24 Ocak 2022 10

Background
share close

Kar ve fırtına nedeniyle Şanlıurfa-Siverek karayolunda araçlarında mahsur kalan vatandaşların imdadına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri yetişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yolda soğuk havada
havada ailesi ile birlikte araçta mahsur kalan Ezel ve Kerem Ali Kızılırmak kardeşleri hastaneye yetiştirdi.

Dün itibariyle kentte yeniden etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa-Siverek karayolu ulaşıma kapandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri karayolunda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Araçlarında mahsur kalan vatandaşlara kumanya dağıtıldı. Yoğun bir çalışma sonucu kardan temizlenen yolda trafik kontrollü bir şekilde sağlandı.

BAŞKAN BEYAZGÜL, BÖLGEYE GİTTİ

Kenti etkisi altına alan kar yağışı ile birlikte sahada yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ile birlik bölgeye gitti. Başkan Beyazgül, Şanlıurfa-Siverek karayolunda yol açma çalışmalarını inceledi. Başkan Beyazgül, soğuk havada araçlarında bekleyen vatandaşlarla yakından ilgilendi.

ÇOCUKLARI HASTANEYE YETİŞTİRDİLER

Şanlıurfa-Siverek karayolunda kar nedeniyle kapanan yollarda yapılan kar küreme ve tuzlama çalışmalarını denetleyen Şanlıurfa Büyükşehir Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, donma tehlikesi geçiren Ezel ve Kerem Ali Kızılırmak kardeşleri hastaneye yetiştirdi.

Diyarbakır istikametine doğru seyir halinde olan araçta kar nedeniyle mahsur kalan Ezel ve Kerem kardeşler donma tehlikesi geçirdi.

Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Ezel ve Kerem kardeşler için harekete geçen Başkan çocukların hastaneye yetiştirilmesini istedi. Hastaneye yetiştirilen Ezel ve Kerem Ali kardeşlerin donma tehlikesi geçirdiği ancak yapılan müdahale ile sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, DONMA TEHLİKESİ GEÇİREN KARDEŞLERİ ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kar ve fırtına nedeniyle Şanlıurfa-Siverek karayolunda araçta mahsur kalan Ezel ve Kerem kardeşleri hastanende ziyaret etti. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen kardeşleri hastanede ziyaret eden Başkan Beyazgül, çocuklarla yakından ilgilendi. Doktorlardan sağlık durumları hakkında bilgi alan Başkan Beyazgül, daha sonra hastaneden ayrıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak gece geç saatlere kadar yapılan çalışmaları inceledi. Kriz masasında Siverek kırsal yolları ile ilgili tüm detaylarıyla inceleyen Başkan Beyazgül “Siverek hariç diğer ilçelerimizde kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk olmadığını görüyoruz. Siverek ilçemizde kırsalda kapanan yolları da açmak için ekiplerimiz var gücüyle çalışmaktalar. Vatandaşlarımızdan hasta olanlar oluyor onlara ulaşmak ve sağlıklarını temin etmek için seferber olmaya devam edeceğiz” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 120 araç ve 220 personelle karla mücadele çalışmasını sürdürüyor.

Eklenme Tarihi: 24.01.2022 12:09

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *