ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Başkan Beyazgül”Şanlıurfa Fuarlar Şehri Olacak”

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today17 Şubat 2022 12

Background
share close

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 9. Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, kapılarını açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın fuarlar şehri olacağını söyledi.
Son Teknoloji tarımsal araçlar ve teknolojileri, sera teknolojileri, bitki besleme, gübreler, zirai ilaçlar, tarım, fide, fidan, bahçecilik, traktörler, biçerdöverler, tarım alet ve makineleri, canlı hayvan yetiştiriciliği, süt ve süt endüstrisi gibi sektörlerin katılım sağladığı 9. Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, kapılarını açtı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile paydaş kurumlarla birlikte düzenlenen 9. Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı pek çok sektörü tek bir çatıda buluşturdu.

“ŞANLIURFA’YA DEĞER KATACAK ÇALIŞMALAR”

Şanlıurfa’nın Tarım ve Hayvancılık alanında önemli bir potansiyele sahip olduğunu anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın Fuarlar şehri olacağını ifade etti.

Başkan Beyazgül, ‘’Şanlıurfa, gıdanın çok önem kazandığı dünyada gittikçe önem kazanmaya devam edecek. Şanlıurfa’nın potansiyelini değerlendirmek zorundayız. Bu şehirde güneş var, bu şehirde su var, Fırat gibi bir suyumuz var, güneşimiz de neredeyse 300 güne sahip ve bu şehirde toprağımız var. Bu şehirde hayvancılık yapacak büyük alanlarımız var. Gıda gerçekten stratejik hale gelmektedir. Şanlıurfa’nın dinamiklerinin bizim öncülüğümüzde bir araya gelip Şanlıurfa’ya nasıl değer katarız, Şanlıurfa’daki bu değerleri nasıl Türkiye’ye katkı olarak dönüştürebiliriz bu çalışmayı bir an önce yapmamız lazım. Şanlıurfa, Turizm, Tarım, Gastronomi, Kültür şehri ama Şanlıurfa bir şehir daha olacak. Şanlıurfa Fuarlar şehri olacak. Bundan sonra Şanlıurfa fuarlar şehri olmaya devam edecek. Çünkü her şey bizde var’’ dedi.

9. Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 19 Şubat tarihine kadar Karaköprü’de bulunan Şanlıurfa Fuar Merkezinde açık kalacak.

Eklenme Tarihi: 16.02.2022 20:47

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *