ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Birecik Ve Suruç İlçelerinin Altyapısı İçin 30 Milyon Euro’luk Hibe

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today23 Aralık 2021 19

Background
share close

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şanlıurfa’ya kazandırdığı hibe ve kredilerle merkez ve tüm kırsal ilçelere hizmet götürmeye devam ediyor.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün üzerinde önemle durduğu, ilçelerin altyapılarının tamamlanması noktasında kalıcı çözümler üretilmesi için talimat verdiği projeler uluslararası alanlarda hibeler alarak ilçelerde hizmete dönüşüyor.

Kent merkezi ile 13 ilçede bin 411 mahallede adil hizmet anlayışı, yenilikçi çalışmaları ile Şanlıurfa’da altyapıda kalıcı çözümler üreten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarını teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak planlı bir şekilde sürdürüyor.

“Altyapı sorununa 100 yıllık çözümler” hedefi ile yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, içme suyu. Kanalizasyon, yağmur suyu hat çalışmalarının yanında büyük projelere de imza atarak Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeye devam ediyor.

Devasa projeler ve çalışmalar için büyük emekler harcanarak Şanlıurfa’ya kazandırılan kredi ve hibelerle projelendirilen çalışmalar içme suyu isale hatları, kollektör hatları, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları, atık su arıtma tesisleri gibi kalıcı altyapı hizmetleri olarak Şanlıurfa’ya kazandırılıyor.

Bu kapsamda FRIT hibe fonu kapsamında 30 Milyon Euro (450 Milyon TL) Suruç (Suruç yağmursuyu şebeke hattı: 21 km. Suruç kanalizasyon şebeke hattı: 240 km.) ve Birecik (Birecik kanalizasyon şebeke hattı: 100 km.) ilçelerin altyapı sorununa kalıcı çözüm olacak şekilde projelendirilip ihale aşaması da tamamlanan kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hat projesi çalışmaları startını vermek için hazırlıklar sürüyor.

 

Eklenme Tarihi: 23.12.2021 15:30

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today23 Aralık 2021

  • 24
close

Genel Mezopotamya Living Lab

Büyükşehir Tekerlekli Sandalye Basketbolda Galibiyet Sevinci

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’de mücadele veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, Ceylanpınar Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ile karşılaştığı maçta galip gelen takım oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *