ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Büyükşehir Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today20 Ocak 2022 1

Background
share close

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi beyaza bürünen kentte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı. Ekipler şehrin dört bir tarafında belirledikleri alanlara mama ve yem bıraktı.
Şanlıurfa’da iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle her yer beyaz örtü ile kaplandı. Soğuk kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından doğaya kuru mama ve yem bırakıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bir yandan karla etkin mücadelesini sürdürürken diğer yandan sokaktaki can dostları da unutmadı. Şehrin muhtelif yerlerine ve boş arazilere köpek ve kediler için kuru mama bırakan ekipler kuşlar için ise doğaya mısır ve buğday serpti.

Ekiplerin doğaya yem ve mama bıraktıklarını gören vatandaşlar bu zorlu kış mevsiminde sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkan ve onlar için mama ve yem bırakan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

Kar nedeniyle insan sirkülasyonunun azaldığı alanlara giderek sokak hayvanlarına mama ve yem bırakan ekipler bu uygulamayı kış boyunca sürdürecek.

Eklenme Tarihi: 20.01.2022 14:30

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today20 Ocak 2022

  • 6
close

Genel Mezopotamya Living Lab

Başkan Beyazgül, Vatandaşlardan Gelen Çağrılara Cevap Verdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Alo 153 Çağrı Merkezine yapılan çağrıları değerlendirdi. Başkan Beyazgül, vatandaşlardan gelen çağrıları anında ilgili birimlere yönlendirdi. Şanlıurfa’yı etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *