ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Büyükşehir Zabıtadan Çay, Kahye Ve Semt Pazarında Fiyat Denetimi

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today26 Aralık 2021 14

Background
share close

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Balıklıgöl platosu ve çevresindeki tarihi iç çarşılarda kuru çay ve kahve fiyatlarını denetledi. 200 TL’ye kadar çıkan çayın kilosunun 140 ile 120 TL, 150 TL’ye kadar yükselen kahvenin ise
105 TL’ye düştüğü görüldü.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla Tüketici Zabıta Birimi ekipleri döviz kurundaki düşüşün ardından fiyat indirimine yönelik başlattığı denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta ekiplerinin denetim adresi bu kez Balıklıgöl platosunda yer alan tarihi iç çarşılar ile semt pazarları oldu.

Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin uğrak mekanı haline gelen Tarihi Hanlar bölgesindeki iş yerlerini tek tek denetleyen Tüketici Zabıta ekipleri çay ve kahve ile muhtelif gıda ürünlerinin fiyatlarını kontrol etti. Yapılan kontrollerde Çay ve kahve ürünlerinde yüzde 20 ile 30 arasında düşüş olduğu gözlemlendi.

Döviz artışıyla birlikte kilosu 200 TL’ye kadar çıkan çayın kilonsun 140 ile 120, 150 TL ye çıkan kahvenin kilosu ise 105 TL’ye satılıyor. Çay ve kahve gibi bazı farklı ürünlerin fiyatlarındaki düşüş etiketlere yansıdı.

İş yeri sahiplerini fiyat etiketi bulundurmaları yönünde uyaran Zabıta ekipleri fiyat etiketi takmayan 7 iş yerine ceza kesti.

Zabıta ekiplerinin fiyat denetim kontrollerinin ikinci adresi semt pazarları oldu. Semt pazarlarına giden zabıta ekipleri burada etiket ve hal pazarından çıkış fişlerini kontrol etti. Alış ve satış fiyatları karşılaştırıldı. Semt pazarında fiyat etiketi takmayan 13 pazarcıya cezai işlem uyguladı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Zabıta Birimi ekiplerinin yaptığı denetimlere merkez ilçe Belediye Zabıta ekipleri de eşlik etti.

 

Eklenme Tarihi: 25.12.2021 19:31

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today24 Aralık 2021

  • 26
close

Genel Mezopotamya Living Lab

Büyükşehir Zabıtadan İndirimli Fiyat Denetimi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Döviz kurunda yaşanan düşüş sonrası büyük marketlerde fiyat denetimi yaptı. Denetimlerin yapıldığı marketlerde çay, şeker ve yağ gibi ürünlerde indirimler yapıldığı görülürken, son kullanma tarihi ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *