ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Büyükşehir’den Öğretmenler İçin Muhteşem Konser

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today28 Ekim 2021 12

Background
share close

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamalarında Şanlıurfa’da göreve başlayan ve Şanlıurfa’da öğretmenlik mesleğini icra eden öğretmenlere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir konser düzenlendi.
Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen konserde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlı Urfa Ahengi Müzik Topluluğu Şanlıurfa’ya özgü türküleri öğretmenler için seslendirdi.

Kültür ve Sanatsal faaliyetleri sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığının ‘’Geçmişin Işığı, Geleceğin Pusulası Öğretmenlerimiz İçin’’ sloganıyla organize ettiği, Urfa Ahengi Müzik Topluluğunun sahne aldığı konsere öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.

Müzik dolu geceye Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yan sıra Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Milli Eğitim teşkilatı mensupları, ilgili daire başkanları, birim müdürleri ile çok sayıda öğretmen katıldı.

BAŞKAN BEYAZGÜL”ÖĞRETMENLİK DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEKLERİNDEN BİRİDİR”

Programda konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir görev olduğunu ifade ederek bu kutsal mesleği icra ederken hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum dedi. Başkan Beyazgül:” Duyunca duygulandığım iki kelime var ki bunlardan biri anne diğeri ise öğretmendir. Anne, bütün güzel duyguların harmanlandığı bir kelimedir. Bugün eğer bu günlere geldiysem beni yetiştiren öğretmenlerimizin emeği çok büyüktür. Benim için öğretmenin küçüğü büyüğü yoktur bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum sözü ışığında tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KURT:”EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ise konuşmasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmalar yaptıklarını ve projeler ürettiklerini belirterek öğretmenlerimizi müzikle, sıra gecesiyle buluşturan emeği geçen herkese teşekkür ederek Şanlıurfa’nın Pir’i Kazancı Bedih’i rahmetle anıyorum ifadelerini kullandı.

 “BİR BAŞKANDAN DAHA FAZLASI”

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bir köy okulunda öğretmenlik yapan Büşra öğretmen ise programda bir anısını paylaşarak okuluna Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin gönderdiği projeksiyon cihazı ve tüm desteklerden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ederek bir başkandan daha fazlası ifadelerine yer verdi.

Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleşen konserde sahne alan Urfa Ahengi Müzik grubu birbirinden güzel eserleri öğretmenler için seslendirdi. Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda öğretmenlere çiğköfte ikram edildi. Konser, çeşitli hediyeler ve toplu hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

 

Eklenme Tarihi: 28.10.2021 12:56

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *