ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Büyükşehir’in Düzenlediği Balık Tutma Yarışmasında Kıyasıya Yarıştılar

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today25 Şubat 2022 1

Background
share close

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından sportif balıkçılığı ve modern balık avcılığını kamuoyuna tanıtmak, bölgenin doğa sporları potansiyelini, kültürünü ve tatlı su zenginliğini ön plana çıkarmak amacıyla Atatürk Baraj Gölünde Sazan
ve Fırat Turnası yakalama yarışması düzenlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Doğa Turizmi İçin oltanı Kap Gel” adı altında Bozova ilçesi Yaslıca mahallesinde Fırat nehrinde Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması düzenledi.

Yurdun dört bir tarafından yarışmaya katılan yaklaşık yüz yarışmacı 2 gün süren yarışma takvimi süresince balık yakalamak için kıyasıya yarıştı.

Kamplı yapılan ve yarışmacıların kurdukları çadırlarda konakladığı balık tutma yarışması öncesi yarışmacıların kura ile yerleri belirlendi.

Takımlar halinde yarışılan Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması yerlerin belirlenmesinin ardından ilk oltanın Fırat’ın serin sularıyla buluşmasıyla start aldı.

Festival havasında geçen 2 gün boyunca oltalarına balık vurmasını bekleyen yarışmacılardan Mehmet Durmazoğlu 12 kilo 574 gramlık Sazan Balığını yakalayarak yarışmanın birincisi oldu.

Doğal güzellikleri, eşsiz havası ve misafirperver halkıyla bilinen Şanlıurfa’da böyle bir yarışmanın düzenlenmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan yarışmacılar öncüsünün ve destekleyicisinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Yarışmanın ikinci gününde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğunun seslendirdiği türkülere eşlik eden yarışmacılar bir yandan da halay çekerek festival havasına dönüşen balık tutma yarışmasında doyasıya eğlendi.

Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini alırken etkinliğin sonunda yarışmacılara ve yarışmayı heyecanla takip eden vatandaşlara alanda pişirilen balık ekmek ikram edildi.

Yoğun katılımla gerçekleşen ve uluslararası bir yarışmaya dönüşen “Doğa Turizmi İçin oltanı Kap Gel” Sazan ve Fırat Turnası yakalama yarışması çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Eklenme Tarihi: 20.02.2022 20:08

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today25 Şubat 2022

close

Genel Mezopotamya Living Lab

Tarım Fuarını 72 Bin Kişi Ziyaret Etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 9. Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, sona erdi. 88 firmanın katılım sağladığı ve 5 gün süren fuarı 72 bin 191 kişi ziyaret etti. Son ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *