ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Şanlıurfa 8. Gıda Ve Yöresel Ürünler Fuarı Kapılarını Açtı

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today16 Ekim 2021 106

Background
share close

Türkiye’nin birçok ilinden tescilli coğrafi işaretli yöresel ürünlerin sergilendiği ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’’ fuarı Şanlıurfa’da kapılarını açtı.
Şanlıurfa Fuar merkezinde bu yıl 8’ncisi düzenlenen ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’’ fuarına ev sahipliği yapıyor.

Türkiye`nin Birçok ilinden Coğrafi işaretli ürünlerin sergilendiği fuarda, Trabzon’dan Hatay’a, Ankara’dan, Van’a kadar birçok ilin yöresel ürünleri satışa sunuldu.

Fuar alanını ziyaret eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Şefik Bakay ile çok sayıda davetli eşlik etti.

Başkan Beyazgül ve beraberindekiler ‘Urfa Yöresel Ürünler Fotoğraf Sergisi’nin açılış kurdelesini keserek yöresel ürün fotoğraflarını tek tek inceledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’’ fuarında bulunan stantları da ziyaret ederek burada sergilenen yöresel ürünler hakkında stant görevlilerinden bilgi aldı.

Başkan Beyazgül ayrıca alanda yoğrulan çiğköfte ’den fuar alanına gelen vatandaşlara ikram etti.

‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya El Sanatları’’ fuarı 15 – 24 Ekim tarihleri arasında saat: 10.00 – 22.00 arası ziyarete açık kalacak.

 

Eklenme Tarihi: 16.10.2021 11:19

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today15 Ekim 2021

  • 21
close

Genel Mezopotamya Living Lab

Genç Mucitler Teknoloji Şenliğinde Buluşacak

Şanlıurfa’da bilim kültürünün oluşması, gençlerin bilime olan ilgisini artırmak ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Teknoloji Şenliği düzenleyecek. Yenilikçi ve katılımcı bir anlayışla genç mucitleri bir ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *