ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Yazarlardan Şanlıurfa Kitap Fuarı İçin Övgü Dolu Sözler

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today15 Kasım 2021 10

Background
share close

5 Kasım’da kapılarını açan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği 4. Ulusal Kitap Fuarı genç, yaşlı, yediden yetmişe herkesi fuar merkezinde buluşturdu.
100’den fazla yayınevi ve 120’ye yakın ulusal ve yerel yazar ve şairin konuk olduğu Şanlıurfa 4. Ulusal Kitap Fuarı kitapseverler tarafından doldu taştı.

Öğrencilere yüzde elliye varan indirim imkânının sunulduğu fuar merkezinde yapılan söyleşiler de alanı ziyaret edenler tarafından yoğun ilgi gördü.

Yazar Tarihçi Yazar Vehbi Vakkasoğlu ile Bahadır Yenişehirlioğlu’nun söyleşi ve imza günü için alanı dolduran yerli ve yabancı yüzlerce kitapsever söyleşinin ardından merak ettikleri soruları sorarak aldıkları kitapları imzalatma fırsatı buldu.

4. Ulusal Şanlıurfa Kitap Fuarında yer aldığı için mutlu olduğunu ifade eden Yazar Vehbi Vakkasoğlu Şanlıurfa’nın bir gönül şehri olduğunun altını çizerek “Şanlıurfa muhabbetin başkentidir” dedi.

Yazar Bahadır Yenişehiroğlu ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ulusal anlamda güzel bir fuar koordine ettiklerini belirterek insanlık tarihinin başladığı kadim şehir Şanlıurfa’da olmaktan ve kitap fuarına olan ilgiden son derece memnun kaldıklarını aktardı.

 

Eklenme Tarihi: 15.11.2021 16:40

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today15 Kasım 2021

  • 23
close

Genel Mezopotamya Living Lab

Başkan Beyazgül:” Bir Vaadimiz Daha Gerçekleşti”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın simgelerinden biri olan tarihi Urfa Kalesi’nin güney kısmında bulunan 300 den fazla yapı kamulaştırarak yıkım çalışmaları tamamladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önem verdiği ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *