ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Başkan Beyazgül Çalışmaları Sahada Takip Ediyor

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today17 Temmuz 2021 49

Background
share close

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül beraberinde Ak Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk ile birlikte Harran ilçe kırsalında yürütülen yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Beyazgül Harran’a kazandırılan
yolların ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

İlçelerde yol yapım atağını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 13 ilçenin tamamında program dâhilinde alt yapısı tamamlanan yolları asfaltla buluşturuyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” YENİ YOLLAR HARRAN İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Tarihi Harran ilçesinde devam eden Meydankapı grup yolu ile asfalt çalışmalarının tamamlandığı Harran Balkat, Buldum ve Kılıçlı grup yollarında incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül “Meydankapı grup yolumuzun alt yapısı tamamlandı. Üst yapısı için de başlatmış olduğumuz çalışmaları en kısa sürede tamamlayacağız. Buraya baktığımız zaman tamamen belediyemizin öz kaynaklarıyla yapıyoruz bu yolları vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Başkan Beyazgül Balkat, Buldum ve Kılıçlı grup yolunda ise asfalt çalışmalarının tamamlandığını belirtti.

BAŞKAN BEYAZGÜL:”ŞUSKİ YEDEK PARÇA ÜRETEREK DIŞARIYA BAĞIMLILIĞI AZALTIYOR”

Yol yapım çalışmalarını incelemelerinin arından ŞUSKİ Merkez Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret eden Başkan Beyazgül yürütülen çalışmalar hakkında ilgili birim müdürlerinden bilgiler aldı.

ŞUSKİ tarafından yedek parça üretim alanını da inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “Daha önce bazı yedek parçalar dışarıdan 3 bin Euro gibi yüksek ücretlerle ithal edilirken şimdi ekiplerimiz tarafından bin 500 TL’ye imal ediliyor. Bu çalışmayla maliyeti düşürerek yedek parçaya daha kolay ulaşmış oluyoruz. Kendi tesislerimizde de bu yedek parçaları kullanmaya başladık. Bu üretimi ticari anlamda geliştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Eklenme Tarihi: 17.07.2021 15:10

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *