BERABER BAŞARALIM!

Fikir seviyesinden uygulama ve pazarlama evresine kadar ki süreci birlikte yönetelim.


Uygarlığın yolu yaratıcılığın taşları ile örülüdür. Kurumlar hayatta kalmak için inovasyona ve uyum sağlamaya ihtiyaç duyarlar ve yaratıcılık da bu ikisini serbest bırakarak yeni fikirlerin üremesini sağlar. Liderler dünyayı değiştirmek için her zaman yaratıcı fikirler kullanmışlardır.

 

Yarının liderleri için farklı olacak tek şey, değişimin hızı sebebiyle yaratıcı fikirlerin ömürlerinin daha kısa olmasıdır. Kurumların rekabet edebilmesi için yeni fikirlere ihtiyaç vardır, bu da kurum içinde yaratıcı insanların bulunmasını gerektirir. Dünya genelinde yaratıcı endüstrilerin tırmanışta olması, yaratıcı insanların ya da “tasarımcıların” iş hayatı içinde aranır hale gelmesine sebep olmuştur.

 

Bu tasarımcılar, zor durumlar karşısında problem çözme yeteneklerini yaratıcı bir biçimde gerçekliğe dönüştürme becerisine sahiptirler. Yaratıcılık süreci, teknik bilgi ve pazarlama bilgisini uyum içinde birleştirerek ortaya çıkan ürünün potansiyel ekonomik değerini de arttırmaktadır. Bu sebeple, tasarım stratejisi kurumların gelecekte büyüyebilmeleri için kritik önem taşımaktadır.

 

“Hayal gücü her şeydir. Hayatın getireceği cazip şeylerin bir ön izlemesidir.” Albert Einstein

İletişimin gelişmesi, yeni fikirlerin hayata geçirilmesini sağlayacak büyük kapılar açmıştır. Bir sektördeki mükemmel bir fikir, genelde yerini tamamen farklı bir sektör kaynaklı başka bir fikre bırakmaktadır. Geçmişte birbirine yakın çalışan bir grup insan bir fikri alıp onu geliştirmek üzere üstünde çalışırken, şimdi ise bu insanlar farklı farklı yerlerde bulunabiliyor ve tamamen farklı alanlarda çalışabiliyor.