İş İstihdam Garantili Eğitimimizden(Yazılım Geliştirme Uzmanı)

YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI

Yazılım geliştirme uzmanı, mühendislik prensipleri çerçevesinde yazılım sistemlerinin tasarımının yapılmasını, devamlılığını ve gerektiğinde güncellemesini yapan kişidir.


Yazılım Uzmanı ne yapar?

Her şirket bilişim yönündeki işlemleri için bir yazılım uzmanına ihtiyaç duyar. Yazılım uzmanlarının bilgisayar programları ve elektronik cihazları çalıştırmalarını sağlayan yazılımları üretir. Yazılım uzmanlarının belli başlı görevleri vardır.

Yazılım uzmanları; bilgisayarlarda, mobil cihazlarda veya yazılım kullanılan herhangi bir cihaz içine sistem geliştirmek söz konusu cihazlara yazılım programlamakla görevlidir. Programladığı yazılımların geliştirmelerini, tasarımını, bakımını, test aşamasını, değerlendirilmesini kısaca bütün aşamalarını takip etmek ve kontrol altında tutmakla yükümlüdür. Dünyadaki teknolojik gelişmelerle yazılım sektöründeki değişimleri takip etmek ve bu değişimlere ayak uydurmalıdır. Yazılım uzmanları, yazılımların sorunlarını ortadan kaldırmak için çözüm üretirler.

 

@hmbakanligi ve @karacadagka Katkılarıyla #Şanlıurfa ‘da Bilgi Teknoloji alanında İstihdam garantili Veri Bilimci Eğitimimiz devam ediyor✅

Herşey sizin için Gençler 🤩

#İşteBuŞanlıurfayaDeğer

📍Mezopotamya Living Lab