Mobil Uygulama Flutter Eğitimi
Mobil Uygulama Flutter Eğitimi
Tarih 1 Ağustos 2023 Salı
Yer Mezopotamya Living Lab - Yazılım Sınıfı
Telefon İle Destek 0533 020 20 64
EĞİTİM DETAYI

Flutter Nedir?

Son yıllarda yazılıma yönelik ilgi ve ihtiyacın artması, e-ticaret sitelerinin gelişmesi ve yazılım sektöründe girişimlerin çoğalması gibi nedenlerle “Flutter nedir?” sorusu gündemi meşgul ediyor.

Flutter; mobil, masaüstü ve web uygulamaları geliştirmek için kullanılabilecek bir framework’tür. Cross yani çapraz platform olması sayesinde de hem iOS hem de Android tabanlı uygulamalar geliştirilebilir. Google tarafından geliştirilen bir cross-platform UI yazılım geliştirme kiti olan Flutter, açık kaynak kodludur.

Peki, Flutter ile neler yapılabilir?

Flutter ile Neler Yapılabilir?

İlk olarak yazılım dünyasına pek aşina olmayanlar için birkaç bilgi verelim. SDK veya Türkçe karşılığı ile yazılım geliştirme kiti, pratik bir şekilde uygulama geliştirmek isteyenler için gerekli araçları bir arada kullanıma sunan sistemlerdir.

Framework ise yazılım geliştirme aşamasında kullanılan kütüphanelerin bir arada bulunduğu yapının adıdır. Framework’ler ile kullanıcı arayüzü (UI/User Interface), form kontrolü, veri bağlantı ve tema motoru gibi kütüphanelerden istenilen dosyalara ulaşılabilir.

Flutter ise uygulama geliştirmek isteyenler için Google tarafından sunulan SDK’dir ve mobil UI framework’üdür. Bu sayede özellikle mobil için ihtiyaç duyulan hemen her uygulama geliştirilebilir. 


Başvur

KONTENJAN DOLDU

Kontenjanımız dolmuştur, Yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederiz.