ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


: Şanlıurfa Büyükşehir’den İklim Değişikliği Eğitim Çalıştayı

Genel + Haberler today28 Mart 2022 2

Background
share close

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından İklim Değişikliği Uyum ve Azaltma Eylem Planlamasına yönelik eğitim çalıştayı gerçekleştirildi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin, iklim değişikliğiyle mücadelesini destekleyici çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgesel iklim değişikliğinin etkilerinin ve farkındalık düzeyinin tespit edilmesi amacıyla iklim dirençlerine karşı daha uyumlu bir şehir oluşturmayı hedefleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda kurum içi  ” İklim Değişikliği Eylem Planlaması eğitim çalıştayı düzenledi.

Eğitim kapsamında katılımcılara, Yerel Yönetimlerde İklim Değişikliği Farkındalık Projesi Danışmanı Tamer Atalay ve Engin Algür tarafından iklim değişikliği eylem planlaması konularında eğitim verildi.

Eğitime katılan katılımcılar İklim Değişikliği Uyum ve Azaltma Eylem Eğitimine katılarak kentte oluşabilecek olumsuzlukları minimum seviyeye indirebilmek adına bu çalışmaya gönül verdiklerini aktararak daha iyi ve yaşanabilir bir dünya için omuz omuza mücadele edelim çağrısında bulundular.

Eğitime katılan personellere çalıştay sonunda sertifikaları verildi.

Eklenme Tarihi: 28.03.2022 10:40

Written by:

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today28 Mart 2022

  • 4
close

Genel

Büyükşehir Gençlik Meclisi 3. Olağan Kurulu Yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 3. Olağan Genel Kurulu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün katılımıyla 11 Nisan Külliyesi Konferans salonunda gerçekleşti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 3. Olağan ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *