ÖNE ÇIKANLAR

today17 Mayıs 2022

Genel + Haberler

Büyükşehir’den Viranşehir’de Yeni Yol Çalışması

Şanlıurfa’da ilçelerde başlattığı yol yapım hizmetini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde kırsal grup yollarında alt yapı çalışmalarına hız verdi. Daha önceden belirlenen program dâhilinde yollarda altyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bir yandan yolların altyapısını hazırlarken diğer yandan da bakım-onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçe halkının yoğun [...]


Şanlıurfa’da 15 Temmuz Coşkuyla Kutlandı

Genel + Haberler Mezopotamya Living Lab today16 Temmuz 2021 7

Background
share close

15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin birlik ve beraberliğine, vatanın bölünmezliğine yapılan hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen hafızalardan o geceye ait tek bir an bile unutulmadı. Hain darbe girişiminin 5. yılında
Şanlıurfa’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği’nin katkılarıyla Şanlıurfa’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri 15 Temmuz gecesinden fotoğraf karelerinin yer aldığı ‘Türkiye Geçilmez’ temalı resim sergisi ile başladı.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önündeki alanda gerçekleştirilen etkinlik alanına gelen vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla tıpkı 15 Temmuz 2016’da “Demokrasi Nöbeti” tutarcasına gecenin ilerleyen saatlerine kadar alandan ayrılmadı. Akşam namazını da alanda kılan vatandaşlar yapılan dualara her bir ağızdan âmin dedi.

Akşam namazının ardından kelamların en güzeli Kuran-ı Kerim Tilavetinin okunmasıyla başlayan etkinlikler protokol konuşmalarıyla devam etti. Alanda bulunan vatandaşlara hitap eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “15 Temmuz ülkeyi parçalama hareketiydi” dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL:” 15 TEMMUZ EBABİLLERİN FİLLERE KARŞI OLAN SAVAŞIDIR”

Başkan Beyazgül:” Başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. 15 Temmuz milletimizin iradesiyle iş başına gelen bir iktidarı devirip emperyalist uzantıları görev başına getirme hareketiydi bu hareket milletimizin sayesinde akamete uğratıldı. 15 Temmuz kardeşi kardeşle savaştırma hareketidir. Halkımız bu oyunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inerek bozmuştur. Silahsız ve savunmasız insanlar tanklara, uçaklara, kurşunlara göğüslerini siper ettiler. 15 Temmuz ebabillerin fillere karşı olan savaşı, iman dolu yüreklerin çeliğe karşı dimdik duruşuydu ve cesaretin ihanetle savaşıydı” ifadelerine yer verdi.

VALİ ERİN:”ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, GAZİLERİMİZE HÜRMETTE KUSUR ETMEYECEĞİZ”

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin milletin kahramanca direnişi sayesinde 15 Temmuz’da hainlerin darbe girişimi püskürtülmüştür diyerek “Allah’ın yardımı ve milletimizin ortaya koyduğu cesaretle, bu saldırı sinsiliğinin son halkası da akamete uğratıldı” diye konuştu.

İL BAŞKANI KIRIKÇI:” 15 TEMMUZ HAİNLERİN HEVESLERİNİN KURSAĞINDA KALDIĞI GECEDİR”

Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi “15 Temmuz vatanına ve milletine ve istiklaline ihanet edenlere karşı dimdik ayakta duran, bedel ödeyen, canını ortaya koyan 251 şehidimizi şükranla yâd ediyorum. Kanla bedel ödeyen gazilerimizi de buradan minnettarlıkla yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde Ak Parti MKYK Üyesi Vidan Polat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da birer selamlama konuşması yaparak 15 Temmuz’u unutturmayacaklarının altını çizdiler.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat,  Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz Şehit aileleri ve yakınları, gaziler ve vatandaşlar katılım sağladı.

 

Eklenme Tarihi: 16.07.2021 17:57

Written by: Mezopotamya Living Lab

Tagged as: , , .

DEĞERLENDİR
Previous post

today16 Temmuz 2021

  • 5
close

Genel Mezopotamya Living Lab

Toplu Taşıma Bayram Süresince Ücretsiz

Şanlıurfa’da yıllardır süregelen Kurban Bayramlarında ücretsiz toplu ulaşım hizmeti bu bayramda da devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı daha rahat ve huzur içinde geçirmeleri ve ziyaretlerini gönül rahatlığıyla ...

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *